Dzisiaj jest:   Godzina:  
© SEBkinS

Strona Główna

O Firmie

Usługi

Sklep

Kontakt

 
Ustaw stronę jako startową  - Wizytówka

 - Serwis hokejowy
 - Prezentacja  - Facebook  - Facebook    - Blog  - Mapa Serwisu
 

Logo AS Zakładu Usługowego
 
 
Pull'up, Crazy Horse - to nazwy potocznie stosowane do niektórych rodzajów wykończenia skór tłustych. Pochodzenie potocznych nazw skór zazwyczaj tłumaczy się ich pierwszą nazwą handlową. Gdy garbarnia opracuje nowy rodzaj wykończenia, nadaje takiej skórze nazwę. Pojawiwszy się na rynku, skóra zdobywa popularność, inne garbarnie próbują osiągnąć podobny efekt, a gdy im się to uda w odniesieniu do swoich produktów używają w rozmowie z klientami podobnego do pierwowzoru nazewnictwa.
Pull'up to rodzaj skóry o wykończeniu tłustym, która pod wpływem naciągania lub zginania rozjaśnia się. Często są wykańczane powłoką woskową, dlatego mają również charakterystyczny woskowy połysk.
Crazy horse początkowo była to nazwa bardzo tłustych nubuków. Z czasem zaczęto jej  używać również do określania innych skór tłustych.
Pull'upy, zarówno jak Crazy stosowane są najczęściej do produkcji obuwia  wyczynowego, sportowego, zimowego i dziecięcego zimowego. Są to skóry zazwyczaj dość grube, o dobrych parametrach paro przepuszczalności, ze względu na tłustą wyprawę, elastyczne i wytrzymałe, zarówno na zginanie, jak i rozciąganie oraz otarcia, które nie powodują zmniejszenia ich wytrzymałości ani innych parametrów. Mogą podlegać hydrofobizacji (specjalnej obróbki w procesie garbarskim, która zapobiega wchłanianiu wody), ale nie zawsze są. Trudno natomiast osiągnąć na tych skórach efekt połysku lub intensywnego równomiernego wybarwienia. Łatwo pozostają na nich ślady po dotyku, odbarwiają się miejscowo na zgięciach, łatwo je zarysować. Jednak wbrew swemu wyglądowi, są to skóry długo służące właścicielom obuwia zachowując niemal wszystkie wyjściowe parametry, zwłaszcza jeśli są poprawnie konserwowane.
Po pierwsze nie wolno do tego typu skór, a także byłoby to sprzeczne z ich przeznaczeniem, stosować środków samo nabłyszczających oraz zawierających związki silikonowe.
Po drugie przed konserwacją należy je dobrze wyczyścić  z brudu i kurzu oraz wysuszyć w temperaturze nie wyższej niż pokojowa, wypełnione chłonnym materiałem, np. gazetami, ponieważ w pierwszym przypadku mogą się trwale odkształcić. Konserwować je należy tłuszczami lub ewentualnie łagodnymi kremami, które w całości ulegają wchłonięciu.
Dla ochrony przed kurzem, który wyjątkowo mocno i trwale osiada na tego typu skórach należy po użyciu środków konserwujących, korzystać z impregnatorów. Należy zawsze pamiętać, że skóry tłuste i wszelkie nubuki i zamsze, również o tłustym wykończeniu, w trakcie konserwacji preparatami natłuszczającymi ulegają przyciemnieniu, skóra nabiera intensywnych, ciemniejszych barw. I na odwrót. Nadmierne rozjaśnianie tego typu skór sugeruje przesuszenie, które może skutkować zmniejszeniem elastyczności i większą podatnością na chłonięcie brudu, a także mniejszą odpornością na zużycie.

 
Awaryjne otwieranie
Dorabianie i kodowanie kluczy z immobilizerem
 
 
    Strona jest zoptymalizowana pod IE 4/5.x i NN 4.x i nowsze wersje.
Serwis najlepiej oglądać w rozdzielczości
1024x768
Katalog stron www: miasto.interia.pl  

Strony internetowe, które zaprojektowaliśmy i administrujemy:
Powrót do strony startowej Awaryjne otwieranie Rada Osiedla Stare Miasto Oświęcim Związek Zawodowy - Dialog 2005
Cech Rzemiosł w Oświęcimiu Magazyn Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej w Oświęcimiu